Ara
  • Ali Güneş

KAYBEDERKEN ALKIŞLANMAK

Kendi sahasında oynadığı üç maçta da rakiplerinin eksik kalma avantajını değerlendirerek Göztepe maçı hariç bunu avantaja çeviren Gaziantep FK bu kez kendi sahasında oynadığı Başakşehir maçının ilk dakikalarında Var'ın uyarısı sonucu Güral Vural'ın kırmızı kart görmesi ile maçı on kişi ile tamamlamak zorunda kaldı.


Eksik oynamasına rağmen oyun disiplininden kopmayan,rakibin rahat oynamasına izin vermeyen KAYODE ve TWUMASİ ile etkili kontrataklara çıkan Gaziantep FK'de ilk yarının iyilerinden biri defansın önündeki Papy olarak gözüktü.


Gaziantep FK İyi mücadele ettiği, son 20 dakikaya kadar oyundan düşmediği maçta takım birlikteliği,istek ve oyun disiplininden kopmadığı maçtan puansız ayrılmasına rağmen kazandığı maçlarda takımın oyunundan memnun olmadıkları için protesto eden aynı taraftar,bu kez mağlup oldukları ve birçok pozisyon verdikleri maçın sonunda istekli ve mücadele gücü yüksek takımlarına sahip çıkarak destek vermeleri günün anlam taşıyan yaklaşımıydı.


Bana göre maçın kırılma anı 66.dakikasında maç berabere devam ederken sarı kart sonrası İrfancan'ın maçın hakemine TV lere yansıyan küfürlü yaklaşımını görmezden gelerek uyarmayan Var'ın bu kartlık olaya duyarsız kalmasıydı.


Gaziantep FK'nın en büyük sorunu rakip takımların artık KAYODE,TWUMASI ve GÜRAY VURAL'ın rakip defans arkasına yaptıkları etkili kontrataklara önlem alarak pozisyon vermemeleri ne teknik direktör Sumidica'nın bir çare bulması gerekecek yoksa bu sorun gelecek maçlarda iyice belirgin olarak önümüze gelecektir.


Benim şahsi görüşüm sezon başındaki kadro planlamasında yapılması gereken ve yanlış yapılmış olan 10 ve 8 numara pozisyonlarına şimdiden araştırmalara başlanarak doğru oyuncuların tespit edilerek ara transferde takıma takviyeleri teknik direktör Sumidica'nında işini kolaylaştıracaktır.


Başakşehir de Okan hocanın artısı sarı kart ve uyarı alan AZUBUİKE yi ilk yarının sonlarında oyundan alarak yerine forvet oyuncusu ELİA ile takımının ofansif gücünü arttırmak olurken yanlışı ise İRFANCAN gibi milli takımın değişmez oyuncularından birinin oyun disiplininden uzak bireysel oynamasını maç boyunca görmezden gelerek seyretmesiydi.


Kadrosuna baktığımızda ligin en geniş ve kaliteli kadrosuna sahip olan Başakşehir Fk dört büyüklerin yine sorunlu başladıkları bu sezon eğer şampiyonluk yarışının dışında kalırsa o takımda görev alan sorumluların başlarını öne eğip kendileri ile ilgili bir özeleştiri yapmaları gerekecektir.


Mutlu bir hafta dileklerimle herşey gönlünüzce olsun.

0 görüntüleme

©2020, Ali Güneş Resmi Web Sitesi